BLOG

Od diety do zdrowego życia


Moja pasja do zdrowego stylu życia nie pojawiła się nagle.
Rozwijała się latami. Miałam w tej drodze sprzymierzeńców.


mężczyzna i kobieta, rysunek

Moi rodzice

Nauczyli mnie uważności na to co jem. Dzięki tacie poznałam problematykę dotyczącą zastosowaniem nawozów sztucznych do uprawy roślin, a tym samym nauczyłam się doceniać walory żywności wolnej od chemii. Natomiast moja mama, która od wielu lat boryka się z chorobą Hashimoto zmobilizowała mnie do zgłębienia zagadnień związanych z wpływem diety na przebieg tej choroby.

migrena - symboliczny rysunek

Migrena

To ona zmieniała moje postrzeganie żywności. Borykam się z nią odkąd pamiętam. Ona nauczyła mnie, jak ogromne znaczenie ma jedzenie na funkcjonowanie mojego organizmu. To ona mnie zmobilizowała do poszukiwań i zgłębiania wiedzy na temat wpływu żywności na zdrowie. Zajęło mi to sporo czasu. Na tym blogu podzielę się zdobytą wiedzą.

rysunek: dna i mikroskop

Nauka

W liceum świadomie wybrałam klasę biologiczno-chemiczną. Już wtedy dużo czytałam na temat wpływu jedzenia na nasze zdrowie i oczywiście na to jak wyglądamy. Z tego samego powodu wybrałam studia chemiczne. Mój głód wiedzy nie został jednak zaspokojony i zdecydowałam się na studia doktoranckie. Przygotowanie doktoratu sprawiło mi wielką przyjemność. Oczywiście nie poprzestałam na tym. Studia Podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego pozwoliły mi uporządkować wiedzę z zakresu żywienia, która dynamicznie zmienia się. Aby być na bieżąco czytam więc publikacje naukowe, jak również uczestniczę w szkoleniach i konferencjach. Uwielbiam to robić. Wiem, że jest jeszcze jest wiele nieodkrytych kart.

chłopiec

Syn

To on mnie zmobilizował do podjęcia aktywności fizycznej. Wcześniej mało się ruszałam, dopiero chęć, aby dziecko uprawiało sport, sprawiła, że ja i mąż zaczęliśmy z kilkuletnim synem jeździć na nartach. Wtedy poznaliśmy ten sport. Z czasem doszedł tenis i siłownia. Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez aktywności fizycznej. Czegoś brakuje, jak jej nie ma


Fitlaboratorium

Gdzie przyjmuję?

Photography by Sylwia Mucha

Beauty Derm

ul. Domaniewska 22A/6 Warszawa – Mokotów

Poniedziałek: 16.00- 20.00

22 843 40 40

600 346 504

jolanta.flejszar@fitlaboratorium.pl

Klinika Piękna Kalina

ul. Widoczna 51 Warszawa – Wawer

Czwartek: 16.00-20.00

500 516 118

jolanta.flejszar@fitlaboratorium.pl

Gabinet Kosmetyczny „Imaż”

ul. Porajów 12 Warszawa – Białołęka

Środa: 14.00-20.00

512 385 858

jolanta.flejszar@fitlaboratorium.pl